משמורת ילדים

מזונות ילדים

 
סוגיית משמורת או החזקת הילדים הינה שאלה העולה בכל סכסוך גירושין אשר בתווך בין הצדדים מצויים ילדים קטינים. בציבור נהוג לחשוב כי לאחר הגירושין, ילדים קטינים נשארים "בכל מקרה עם האם". ובכן, סטטיסטית, הדבר נכון ומרבית הילדים נשארים במשמורת האם, אולם חשוב להבין כי בבואו של בית המשפט להכריע מי יהיה ההורה שיזכה במשמורת הילדים, נבחנים גורמים שונים ורבים, שיפורטו להלן, ואשר במקרים מסוימים עשויים להכריע את הכף דווקא לטובת האב - היינו להותיר את הילדים במשמורתו של האב.

בפתח הדברים, חשוב להבהיר שדיוננו להלן מתייחס אך ורק לפסיקת בית המשפט לענייני משפחה. מדוע הדבר חשוב? זאת מאחר ובמקביל לסמכותו של בית המשפט לענייני משפחה נתונה סמכות אף לבית הדין הרבני שרשאי לדון בעניין משמורת הקטינים כחלק מהדיון בתביעת הגירושין, וכי בפני בית הדין הרבני עומדים לעיתים שיקולים השונים משיקולי בית המשפט לענייני משפחה מאחר ולנגד עיניו עומדים יסודות הפסיקה ההלכתית, ותו לא.
 משמורת משותפת

משמורת משותפת היא החזקה משותפת של ההורים בילדים, כלומר, שני ההורים מגדלים ומטפלים שווה בשווה בילדים. ברם, מאחר והסדר מעין זה מצריך רמה גבוהה של שיתוף פעולה בין ההורים, רק לעיתים רחוקות ביותר יורה בית המשפט על משמורת משותפת משום שבמרבית המקרים שרויים ההורים בקרע ומתח רב עקב הפירוד שחל ביניהם, וכמו"כ ישנם שיקולים טכניים המקשים על משמורת משותפת.


 שיקולים בקביעת משמורת

אם כן, בהנחה שהקדמתם והגשתם תביעת משמורת ילדים כדין לבית המשפט לענייני משפחה (חשוב לבצע זאת נכון), יכריע בית המשפט לענייני משפחה בסוגיית המשמורת בהתאם לטובת הילד, כן זהו עיקר שיקוליו, כלומר, יותיר את הילד במשמורת של ההורה שיימצא מתאים יותר, יציב יותר ונכון לשמור על קשר בין הילדים לבין ההורה האחר. לשם כך, יבחן בית המשפט את הקריטריונים הבאים:


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  אודות המשרד  |  מאמרים ופסקי דין  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורך דין הוצאה לפועל, הסדרת אזרחות ישראלית-משרד עורכי דין- www.angel-law.co.il © כל הזכויות שמורות
דוד אנגל, משרד עורכי דין כתובתינו: רחוב מנחם בגין 11 רמת גן 52681 מגדל תדהר רוגובין קומה 16 טלפון: 03-7513874 פקס: 03-6131616 נייד: 054-2433090
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל