בני זוג מעורבים – ישראלי ואזרח זר

 בני זוג מעורבים – ישראלי ואזרח זר – או נישואים עם עובד זר עם / בלי אשרה / ויזה חוקית
במהלך העשורים האחרונים נכנסו לישראל בעיקר למטרת עבודה מאות אלפי אזרחים זרים ממדינות שונות, מספרים ניכרים מאותם עובדים זרים ממשיך לעבוד בישראל ללא ויזות / אשרות עבודה חוקיות. בנוסף, בישראל נמצאים מסיבות שונות אזרחים זרים שנכנסו כתיירים ואשרתם הסתיימה. בשנים האחרונות התווספו לכל אלו אלפי אזרחים זרים מאפריקה שהסתתנו לישראל מגבול מצרים – ישראל מסיבות שונות: סכנת מוות ו/או רעב השורר במדינתם ו/או רצון למעבר למקום מערבי המאפשר סיכוי השתכרות סבירים וכיוצא באלו.


     חזרה ל->

אנשים אלו הנחשבים על ידי הרשויות "כמסתננים".
אותם אזרחים זרים נמצאים בישראל ללא מעמד רשמי ברור ולעיתים ללא מעמד כלל, חשוב להבין כי מי שאין לו כל מעמד בישראל אינו זכאי לזכויות בסיסיות ויש לו קשיים רבים ראשית סכנת מעצר וגירוש תמידית, טיפולים בסיסיים בנושאי בריאות, חינוך ילדים ועוד נושאים מהותיים רבים.

מאחר ובבני אדם אנו עוסקים, נוצרים לעיתים קרובות יחסים רומנטיים בין אזרח/ית מדינה זרה ואזרח/ית ישראלי/ת.  לעיתים אותם יחסים רומנטיים מובילים להחלטה בין בני הזוג הטרי להינשא בנישואים אזרחיים או להיות מוכרים כידועים בציבור.

בישראל קיים קושי לא מבוטל להסדיר מעמד של בין הזוג האזרח הזר ואין זה משנה כיצד הוא נכנס לישראל ולאיזה מטרה, בין אם נכנס לישראל בויזה / אשרה של עובד זר ו/או בויזה / אשרה של תייר זר או שבן הזוג האזרח הזר נמצא בישראל ללא כל ויזה / אשרה באופן בלתי חוקי.

את זוגות הכוללים בן או בת זוג ישראל/ית ואזרח זר המעוניינים להתחתן בנישואין אזרחיים או להסדיר את מעמדם בדרך אחרת כגון הכרה בבני הזוג כידועים בציבור, על מנת לאפשר לבן זוגם האזרח הזר לנהל בישראל חיים נורמאליים שללא כל איום או חשיפה למעצר וגירוש, נדרשים בני הזוג הישראלי ואזרח הזר לעבור מסכת ייסורים קשה מול משרד הפנים ובמקרים רבים בקשתם נדחית ע"י משרד הפנים.
 
 
מכל מקום כיום החוק בישראל, לגבי בני זוג שאינם בעלי דת אחת משותפת הינו ברור, זוגות אלו אינם יכולים להתחתן בישראל אלא הדרך היחידה העומדת בפניהם הוא להתחתן בנישואין אזרחיים מחוץ למדינת ישראל, בקפריסין או מדינות אחרות המציעות נישואים אזרחיים כחוק.

כאן המקום לציין כי במידה ובן הזוג - האזרח הזר נמצא בישראל לפי החוק ויש בידו כל סוג של אשרת ויזה או שהייה חוקית והוא רוצה להחליף את הויזה / האשרה שיש בידו לאזרחות ישראלית, או במקרים אחר שבו בן הזוג - האזרח הזר נמצא בישראל ללא כל ויזה / אשרה חוקית ו/או בן הזוג - האזרח הזר נעצר / עצור על ידי משטרת ההגירה במתקני המעצר השונים ברחבי הארץ וזאת עוד לפני שהספיקו בני הזוג להתחתן או להגיש בקשה לאזרחות במשרד הפנים קיימת בפניהם בעייה קשה ומורכבת מול הרשויות בישראל.

לעיתים קרובות האזרח הזר מוגרש מישראל עוד לפני שבני הזוג אינם מספיקים לעשות משהו ו/או שקיבלו אינפורמציה לא מתאימה מגורמים שונים שגרמה לפגיעה קשה בהם. לפיכך חשוב יותר לפנות ליעוץ מתאים באופן מיידי  לחץ כאן ליצירת קשר ליעוץ ראשוני

מסמכים רלוונטיים על בני הזוג
מכל מקום, במצב שבו בני הזוג הישראלי ואזרח הזר שמעוניינים להתחתן בנישואין אזרחיים ולהגיש בקשה לאזרחות במשרד הפנים - חובה על בן הזוג – האזרח הזר ובת זוגתו הישראלית להכין את כל המסמכים הדרושים והללו לא מעטים, ורק לאחריהם יצאו מישראל ביחד, יתחתנו במדינה שמאפשרת נישואין אזרחיים כקפריסין ומדינות אחרות, ורק לאחר מכן יגיעו בני הזוג ויגישו בקשה לאזרחות במשרד הפנים.

בכל המקרים נדרשים בני הזוג הישראלי והזר לבקש ממשרד הפנים שיתיר את יציאתו וכניסתו של בן הזוג הזר. במצבים בהם בן הזוג – האזרח הזר נמצא מחוץ לגבולות מדינת ישראל, משרד הפנים בוחן את הבקשה של מתן ויזה / אשרת כניסה לישראל לבן הזוג – האזרח הזר כ"תושב זמני".

בכל זמן של בדיקת משרד הפנים, לא מאפשר משרד הפנים כניסה לישראל לבן הזוג - האזרח הזר עד שהוא מאשר את הבקשה "לתושבות זמנית" לעיתים קרובות אישור והבדיקה של משרד הפנים של הבקשה המהותית ואף את בקשת הכניסה הזמנית אורכת זמן רב, ולצערנו הרב יש מקרים לא מעטים שבהם משרד הפנים מסרב לאשר כניסה לבקשה בני זוג מעורבים מסיבות שונות שלעיתים אינם ענייניות.
 
למשרד עורכי הדין דוד אנג`ל יש פיתרון מהיר -  לחץ כאן ליצירת קשר ליעוץ ראשוני

משרד עורכי הדין דוד אנג`ל בעל ניסיון רב ביותר בטיפול והסדרת אשרות / ויזות שונות לבני זוג מעורבים שאחד מבני הזוג הינו אזרח זר, משרד עורכי הדין דוד אנג`ל מסדיר גם מיקרים שבהם אין דרישה או צורך מבן הזוג – האזרח הזר יעזוב את ישראל.

משרד עורכי הדין דוד אנג`ל יש ניסיון מעשי והצלחה גדולה ביותר בטיפול באשרות / ויזה של אזרחים זרים הנמצאים בישראל בצורה חוקית ואף שאינה חוקית, ובכללם מצבים קשים ומורכבים שבן הזוג – האזרח הזר נעצר על ידי משטרת ההגירה או כבר גורש מישראל על ידי משטרת ההגירה / משרד הפנים.

 |  ראשי |  אודות המשרד  |  מאמרים ופסקי דין  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורך דין הוצאה לפועל, הסדרת אזרחות ישראלית-משרד עורכי דין- www.angel-law.co.il © כל הזכויות שמורות
דוד אנגל, משרד עורכי דין כתובתינו: רחוב מנחם בגין 11 רמת גן 52681 מגדל תדהר רוגובין קומה 16 טלפון: 03-7513874 פקס: 03-6131616 נייד: 054-2433090
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל